• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cimmakder
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905443060148
  • https://twitter.com/hashtag/%C3%A7immakder
  • https://www.instagram.com/cimmakder/
  • https://www.youtube.com/channel/UCrZHBc4k88SXeTFxMCnhlZw

ProjelerDEVLETİN YARDIM YÖNETİM SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜLECEK...

Derneğimiz #Çimmakder zemininde Devletimiz için hayati öneme sahip bir proje sunduk.
Eğer bu projenin hayata geçirimesine gerekli onay verilirse, Turkiye, Yardım Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (YAYKADES) adında bir sisteme sahip olacak...
Bu muazzam sistem sayesinde hak etmeyen hiç kimse ne Devlet kurumundan nede her hangi bir Sivil Toplum Kuruluş'undan yardım alamayacak.
Çünkü bu sistem harita tabanlı merkezi bir yapıda olmakla birlikte TC numarası ve konut bazlı çalışacak. Yani hangi kurum veya kuruluş kime yardım yaparsa, o kişinin TC numarasını ve kaldığı konutun adresini
sisteme işlemek zorunda olacak.

Mesela bir kişi yardım istediğinde, YAYKADES'de Tc numarası sorgulanacak, YAYKADES Devletin bir çok sistemiyle entegre bir şekilde tasarlandığı için, yardım istenen kişinin durumu saniyeler içinde analiz edecek ve kişinin yardım alıp almaması konusunda karar verecek. Eğer başvuran kişi hakkında olumsuz bir karar çıkarsa, o kişinin yardım talebi, başvurulan kurum veya kuruluş tarafından reddedilecek.
Tamamen Devletin kontrolünde olacak bu sistemden, tüm Belediyelere, STK'lere, Muhtarlara ve hatta gerekirse vatandaşlara web üzerinden bir uç verilebilecek ve yapılan tüm yardımların bu sisteme işlenmesi zorunlu olacak.
Yani muhtarlar, STK'ler ve Belediyeler kafasına göre hiç kimseye yardım edemeyecek. Bu sayede mükerrer veya haksız yardımların önü kesilecek...

Ayrıca, YAYKADES anlık olarak Türkiye'nin "Yardım Türü Yoğunluk Haritası" nı gösterebilecek. Bu sayede Devletimizin organları gerekli olan yardım planlama ve organizasyonlarını çok kısa sürede yapabilecek.
Velhasıl bu sistemin faydaları oldukça fazladır. En önemli faydaları; mükerrer yardımların ve her türlü yardım istismarlarına mâni olacak olmasıdır.

Noter tastiği yapılarak, Devletimizin ilgili organlarına sunulan bu proje tam not almayı başardı. İnşaAllah Devletimiz bu projeye onay verirse, yaklaşık 1yıl içinde bu sistemin büyük ölçüde hayata geçirilmesi planlanıyor. Allah yâr ve yardımcımız olsun.
TÜRKİYE HABER
İNTERNET HABER
GAZETE OKU
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret1259635
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.601318.6758
Euro19.523819.6020
Saat